ładowanie
dsj2pl
🇵🇱🇬🇧

Podsumowanie sezonu zimowego 2023/2024

Za nami trzecia edycja zimowego cyklu Mobilny Puchar Świata Deluxe Ski Jump. Przez niemal cztery miesiące rozegraliśmy 16 konkursów na różnych skoczniach, od "maluchów" po mamuty. Poziom turnieju nie rozczarował, zawody obfitowały w dalekie loty i rekordowe wyniki.

Cykl turniejowy rozpoczął się na 🇧🇪BEL, gdzie z dość sporą przewagą zwycieżył @Darek, i został pierwszym liderem Pucharu. Następne konkursy, rozgrywane na 🇫🇷FRA, 🇭🇺HUN i 🇸🇰SVK wygrywali kolejno: @jcoob (z minimalną przewagą nad @Dawid), @Darek (o włos przed @jcoob) i @kuhmeel, bijąc świetny rekord życiowy na poziomie 131,76 m. Trzy kolejne konkursy rozgrywane na przełomie roku na 🇪🇪EST, 🇮🇸ISL i 🇰🇿KZK, padły łupem @jcoob. Na uwagę zasługuje nieoficjalny rekord świata (UWR) na 🇮🇸ISL - 215.50 m w wykonaniu @jcoob, oraz niemniej imponujący nieoficjalny rekord świata stylem klasycznym (UWRC) - 215,44 m skoczony przez @Darek.

Do końca stycznia skoczkowie odwiedzili jeszcze obiekty 🇺🇸USA, 🇯🇵JPN i 🇳🇱NED. W pierwszym z tych konkursów zwyciężył @Darek ze świetną życiówką 167,59 m, w kolejnych dwóch @jcoob, który na Holandii ustanowił UWRC od teraz wynoszące 126,10 m.

W kolejnej fazie cyklu przyszło nam rywalizować na 🇱🇻LAT, gdzie przekonujące zwycięstwo odniósł @jcoob, z UWR 192,35 m i UWR 192,20 m, 🇷🇺RUS, z rewelacyjnym występem @Dawid i życiówką na poziomie 230,32 m, oraz 🇦🇹AUT, gdzie złudzeń rywalom nie pozostawił @kuhmeel zapewniając sobie zwyciętwo skokiem na 83,87 m.

Ostatnie trzy tygodnie rywalizacji to obiekty: 🇸🇪SWE, gdzie zwyciężył @jcoob, ale prawdziwą ozdobą konkursu był UWRC 165,83 m w wykonaniu @pawel99970, 🇨🇳CHN, gdzie @Darek i @jcoob odjechali reszcie stawki, ale to ten drugi, bijąc UWR skokiem na 245,34 m, zapewnił sobie zwycięstwo, oraz 🇵🇱POL, gdzie wysoką formę znów potwierdził @jcoob.

Ostatecznie w całym cyklu triumfował @jcoob zdobywając 1450 pkt. Drugi @Darek stracił do lidera 365 pkt, brąz przypadł @Dawid ze stratą 425 pkt. Równą, wysoką formę na przestrzeni sezonu zaprezentowali także czwarty w "generalce" @konradpindur, jak również piąty @kuhmeel, który zanotował pierwsze w karierze, i miejmy nadzieję nie ostatnie zwycięstwa w zawodach DSJ2.pl.

Dziękujemy wszystkim graczom za każdy oddany skok konkursowy i za każdy komentarz na czacie turniejowym. Kolejny oficjalny turniej już latem, kiedy to, wzorem poprzedniego roku, zorganizujemy Letnie Grand Prix DSJ Mobile. Śledźcie newsy na stronie i forum, wkrótce będziemy informować o szczegółach. Tymczasem nie odwieszajcie nart na kołek, pomiędzy turniejami też można skakać :)

jcoob
🔥Skoki news» 🇵🇱POL 92,33 m🥈📱 Jakub Bastek «»