ładowanie
dsj2pl
🇵🇱🇬🇧

Forum: 🥒Cucumber season - spring 2024

You can use the asterisk (*) character to replace part of a word. For example, "jump*" will find all posts with the words: jump, jumps, jumping, etc.
Page:
jcoob
Legend
2024-10-16, 09:20 UTC+2
0.0
@KarolSternicki, Arek nie logował się ponad rok, czy zakończył karierę, to nie wiem, miejmy nadzieję, że tylko zawiesił😉 co do sezonu zimowego to chciałbym to mniej więcej zsynchronizować ze startem PŚ w skokach, czyli zaczęlibyśmy np. 18 listopada. Muszę jeszcze poprzeliczać ile konkursów, do kiedy by trwała całość itd., ale to pojawi się osobny wątek przedsezonowy
🇬🇧 Translate
KarolSternicki
Team A
2024-10-16, 21:18 UTC+2
0.0
@jcoob, ok, mam jeszcze pytanie do fachowca - czy według Ciebie odchylanie przy lądowaniu dodaje odległości? Bo ja mam wrażenie, że to złudzenie spowodowane szybszym rozpoczęciem lądowania ale czasami wydaje mi się, że jakby trochę pomogło. Może coś robię źle? Jak to wykonać? Zwykłe odchylenie? Bo nie wiem czy próbować w ogóle - grozi glebą na rekordzie jak zrobię to zbyt późno 😋
🇬🇧 Translate
jcoob
Legend
2024-10-16, 22:14 UTC+2
0.0
@KarolSternicki, moim zdaniem dodaje, a na poparcie tej opinii mam następującą obserwację (testowane na 🇷🇺RUS bo akurat mam ustawioną): przy lądowaniu na dwie nogi bezpośrednio z pozycji lotu, osiągnięcie ostatecznej pozycji lądowania zajmuje ok. 20 klatek w replayu. Z kolei przejście do lądowania z pozycji odchylonej zajmuje ok 10 klatek, a sam sprawnie wykonany wyprost na dużej czułości to ok. 6 klatek, czyli teoretycznie masz 4 klatki dłuższy lot w pozycji aerodynamicznej. Jaki to uzysk? Podejrzewam, że max kilkanaście cm. Generalnie wyprost przed lądowaniem nie zaszkodzi, ja to robię odruchowo, chociaż swego czasu po takim machnięciu tabletem miałem problem z równym wciśnięciem dwóch kciuków, ale ogarnąłem to i jest git
🇬🇧 Translate
KarolSternicki
Team A
2024-10-17, 08:09 UTC+2
1.0
@jcoob, właśnie czy chciałeś czy nie zostałeś moim mentorem 😁 zaimponowales mi fachowością😁 zerknij jak możesz na mój rekord nowy na Finlandii i powiedz czy nie zacząłem zbyt szybko tego wyprostu bo mam takie wrażenie. Trochę nerwowo wykonuję ten ruch i zauważyłem, że w trakcie lotu lekko przechylam telefon w jedną stronę przez co przy tym wyproście wychodzi mi telemark często. Ale skoro twierdzisz to kilkanaście cm do zgarnięcia to będę nad tym pracował. Wielkie dzięki za podzielenie się bezcenną wiedzą, pozdrawiam.
🇬🇧 Translate
jcoob
Legend
2024-10-17, 17:44 UTC+2
0.0
@KarolSternicki, z repa nie widzę momentu tego wyprostu, wygląda jak normalne lądowanie. Może za mała czułość albo za wolne machnięcie telefonem w tył?
🇬🇧 Translate
KarolSternicki
Team A
2024-10-17, 19:50 UTC+2
0.0
@jcoob, to taki właśnie wyprost robię, że go nie widać😁 czułość 10 to chyba starczy😁 pewnie za wolno, muszę to ogarnąć.
🇬🇧 Translate
jcoob
Legend
2024-10-18, 19:06 UTC+2
0.0
@KarolSternicki, a może za szybko naciskasz lądowanie? Ja taki błąd kiedyś robiłem, po skoku myślę se „idealne machnięcie”, a potem na repie było widać normalne lądowanie😀
🇬🇧 Translate
KarolSternicki
Team A
2024-10-18, 20:09 UTC+2
0.0
@jcoob, jest tak jak mówisz chyba plus to, że w locie lekko przechylam telefon i wychodzi mi taki nerwowy ruch dziwaczny😁 z nieplanowanym telemarkiem. Pocwicze to na spokojnie tylko nie na Szwajcarii którą teraz męczę bo i bez tego łapię gleby srogie 😁 za szybka skocznia na trening. Ale to chyba właśnie problem, że robię wyprost i naciskam lądowanie za szybko. Przy zepsutych skokach to wychodzi ale wtedy na spokojnie wcześniej podchodzę do lądowania. Spoko, kiedyś to ogarnę. A Ty jak tam? Męczysz dalej Rosję czy dopuściłeś?
🇬🇧 Translate
jcoob
Legend
2024-10-20, 13:16 UTC+2
0.0
@KarolSternicki, coś tam gram, ale bez sukcesów😉
🇬🇧 Translate
Page:
Reply