ładowanie
dsj2pl
🇵🇱🇬🇧

Forum: DELUXE SKI JUMP 2.0 TROPHY NA PIXEL HEAVEN 20214

Możesz użyć znaku gwiazdki (*), by zastąpić część słowa. Np. „skok*” wyszuka wszystkie posty ze słowami: skok, skoki, skoków itp.
Strona:
lapusz
Świeżak
26.02.2024, 18:33
3.0
Dzień dobry. Chciałbym poinformować i serdecznie zaprosić Społeczność do udziału w Turnieju 8 czerwca w Warszawie w ramach Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven 2024. Więcej informacji: https://pixelheavenfest.com/deluxe-ski-jump-trophy/ Na miejscu będzie możliwość pogadania i przybicia piątki Jussiemu Koskeli, jednemu z gości specjalnych Festiwalu :) Pozdrawiam!
Darek
Arcymistrz
26.02.2024, 18:50
0.0
@lapusz, fajna inicjatywa, niestety mnie w PL nie będzie😔 powodzonka wszystkim, mam nadzieje że wpadnie tam mocna reprezentacja dsj2.pl💪
Dawid
Legenda
27.02.2024, 00:20
0.0
@lapusz, hej, dzięki za wstawkę. Będzie oczywiście info na głównej, tylko znajdę chwilę na sklecenie newsa. @Darek, szkoda, byśmy się pobujali z akredytacją. 😆
konradpindur
Olimpijczyk
27.02.2024, 00:49
0.0
@lapusz, super pomysł 😀 Na jakim sprzęcie zostanie rozegrany turniej? Czy w ramach grania retro będzie dostępny stary windows (95 lub 98) z kultową myszką kulkową, czy raczej zostanie postawiony nowszy sprzęt z myszą optyczną/laserową? 🙂
lapusz
Świeżak
27.02.2024, 19:04
0.0
No właśnie. Jaki sprzęt pod turniej najlepiej dać?
Darek
Arcymistrz
28.02.2024, 04:12
1.0
@lapusz, jeśli nowszy sprzęt z grą uruchomioną przez dosbox. Bardzo ważne żeby ustawić prędkość działania gry(dosboxu w sumie) na prawidłową. Można to zrobić sprawdzając ile czasu miniez jeśli nie ruszymy z belki zawodnikiem, do czerwonego światła. Ile to powinno trwać nie pamiętam, ale można w mobilce sprawdzič - bo tu gra chodzi z taką prędkością jak powinna. Co do myszki : Polecałbym gammingową jakąś dać (razera, aimo lub DM, czy coś w tym stylu). Koniecznie z bardzo dużą podkładką!🙂 Ważne będzie też ustawienie odpowiedniego DPI mychy. Co by gibbon był wykonalny, ale też żeby docisk dało robić się precyzyjnie. Kulkowe myszki miały chyba DPI w okolicy 300/400. Ale to by trzeba było sprawdzič jeszcze. No a że gra była tworzona z myślą na graniu z takim DPI, to jest ono bliskie optimum i było by fajną opcją "zadowalającą wszystkich". Jeśli dobrze pamiętam ja skakałem na PC po powrocie w 2020 chyba długo na 100/200 DPI, ale np. Dominik Machowial preferował 800/1600. Tylko wiadomo, to przy spowalniaczu. Co nie zmienia faktu, część lubi "nadsterowność", część "podsterowność" i trzeba to jakoś ogarnąć żeby nie faworyzować części graczy👍 Przy okazji w dosbox jest opcja ustawienia antyalizingu, który troszkę wygładza krawędzie i gra nie jest aż tak pikselowata, ale nie wiem czy jednak pikselowatość nie jest w cenie w przypadku DSJ2🤔 Stary sprzęt odradzam, bo jednak np. na p100mhz skok trwałby ponad minutę, na p166mhz mmx zdarzały się skoki prędkości jeśli dobrze pamiętam, itp.nowe mychy były by niekompatybilne (monitory itp też) + myszki kulkowe trzeba było naprawdę często czyścić, a nawet małe zabrudzenie może zepsóć komuś skok🤷‍♂️
Darek
Arcymistrz
28.02.2024, 06:15
0.0
@lapusz, a, jeśli myszka ma przycisk do zmiany dpi na np. 1 z 4 zaprogramowanych, a nie informuje w którym trybie obecnie pracuje. Ważne żeby wszystkie opcje były takie same (np 1 - 400, 2 - 400, 3 - 400, 4 -400). Co by ktoś nawet jeślichcący / niechcący wciśnie po swoim skoku przycisk od zmiany dpi, to żeby nie miało to wpływu na następnego w kolejce✌️
konradpindur
Olimpijczyk
28.02.2024, 07:19
0.0
@Darek, ciekawa sprawa, bo ja całe życie grałem na kulkowej myszce bez używania podkładki (przeszkadzała mi straszliwie). Kiedy kilka lat temu zacząłem grać na nowszym kompie i myszce, to skończyło się na rzuceniu dsj 2 w kąt do czasów mobilki 😄 Próbowałem kombinować z czułością, ale żadna mi nie odpowiadała. @lapusz, podsumowując wywód Darka, nowszy sprzęt powinien być lepszy, ale fajnie byłoby go odpowiednio ustawić pod względem czułości myszki, bo inaczej wiele osób może nie mieć przyjemności ze skakania 🙂
Darek
Arcymistrz
28.02.2024, 09:40
0.0
@konradpindur, a miałeś gammingową myszkę? Ogółem polecam mychę minimum DM 1, ale dużo lepiej mieć minimum razer dethadder lub coś z minimum porównywalnym sensorem i odświerzaniem minimum 500mhz. I opcją zmiany DPI nie przez systemowy suwak przesuwania kursora, tylko żeby to było w sofcie myszki👍 Ja też się mega wkurzałem po powrocie, i psioczyłem na nowe myszki że co za szity...ale po zakupie DM1 zmieniłem zdanie że są lepsze i 299.77 wpadło dość szybko pierwsze i 2 300+ też na DM1 i DM2 zrobiłem, a po przesiadce na razera psioczę na kólkowe mychy, ale wynikami się nie pochwalę bo to już na seedach testowałem, no może 2x300 m w godzinę wspomnę🤣 Podkładka minimum 30 na 50 cm🙂
konradpindur
Olimpijczyk
28.02.2024, 09:49
0.0
@Darek, nie miałem, prawdopodobnie stąd wynikała moja frustracja 😉
Strona:
Odpowiedz