ładowanie
dsj2pl
🇵🇱🇬🇧

Forum: Jak lepiej skakać?

2.0
Pewnie wielu z was ciekawi temat pod tytułem "Jak lepiej skakać?" Mam nadzieję, że znajdziemy odpowiedź na to pytanie. Zachęcam do obejrzenia mojego kanału na YouTube https://YouTube.com/@Trustiyt
0.0
@Hubert_Skorowski_Trusti, polecam dział porady i analizowanie replayów najlepszych skoczków✌️
2.0
Ogółem polecam : - wymyślić sobie ćwiczenia na dwuklik, bo dużo łatwiej łapie się automatykę danej czynności jeśli wykonuje się ją w seriach przez dłuższy okres czasu. Same skakanie to jednak wybicie lot ladowanie, więc mamy spore przerwy od dwukliku do dwukliku co sprawia że nie "uczymy się" wydajnje - na PC pokombinować z DPI myszki jeśli mamy możliwość zmiany, jeśli nie to w ustawieniach myszki jest coś ala prędkość przesuwania kursora czy coś. Na telefonach w menu ustawień mamy czułość sterowania. Jeśli mamy problem polegający na tym że mały ruch myszką/tel daje za duży ruch skoczkiem, lub odwrotnie. To trzeba wspomniane ustawienia zmieniać, aż znajdziemy te na których skacze się Nam komfortowo. - z racji że na PC spowalniacz jest legalny(w momencie premiery gry na niektórych komputerach skok trwał ponad minutę bez spowalniqcza - dlatego dla wyrównania szans spowalniqcz jest legalny ALE TYLKO NA PC, na tel nie spowalniamy!!!) To polecam obniżyć prędkość gry (w dosbox ctrl+f11 obniża a ctrl+f12 zwiększa szybkość jeśli pamiętam dobrze) szczególnie przy uczeniu prędkość gry tak by trafiać wybicia rególarnie. -przy analizie replayów, podpatrywać miejsca wybicia, odtwarzać je sobie wielokrotnie i szukać jakiegoś punktu(np drzewa w tle) który będzie Nam mówił "że to już" kiedy znajdzie się w odpowiednim miejscu na ekranie - i przy skokwch patrzeć zawsze w miejsce gdzie na ten punkt - na repach warto patrzeć też (w spowolnieniu) czy złożenie było płynne, szarpane, wieloetapowe itp. i zwracać uwagę w którym miejscu najlepsi kładli się do pozycji optymalnej(domykali złożenie). - no i sam lot - wbić sobie do głowy że każde wybicie z pozycji optymqlnej kosztuje Nas wysokość lub prędkość, a często i to i to. Więc szczególnie zanim dolecimy do punktu k, trzeba mega uważnie kontrować - bo im szybciej w skoku błąd, tym więcej On kosztuje. Polecam też uważać na zbyt długie składanie się po wybiciu - daje to pozór fajnego wysokiego wybicia, ale kosztuje Nas tone prędkości. Więc jeśli często wybiliśmy się ok, lecieliśmy mega wysoko, ale nagle zaczeliśmy spadać olw końcówce. To właśnie przes to że z pozoru fajny wysoki lot, był błędem zbyt późnego złożenia i skok wcale nie był tak dobry jak sie wydawał.🙂 Powodzonka!✌️
1.0
@Darek, ekstra poradnik jak zawsze. 💪 Na pewno przyda się do ulepszenia „oficjalnych” porad.
0.0
Miałem nieprzyjemność skakać znowu na telefonie jedynie z akcelerometrem, xiaomi redmi 12c. Testy akceperometru tradycyjnie wykazały skoki własne o wartości które zmieniają pozycję skoczka w locie. Jeśli ktoś ma taki telefon i chce zacząć przygodę z DSJ2 Mobile - odradzam tę grę aż do zmiany telefonu🤷‍♂️ PowiedIałem właścicielow teli że mogę mu naskakać rekordów, ale przez to że skakanie na takim sprzęcie to tylko ciągła frustracja i zabawa w przewidzenie czy jak się skontruje, to czy telefon tym razem doda ze skoku własnego równoważący mój ruch przeskok i skoczek zostanie w miejscu, czy może doda większy i skoczka jeszcze podniesie, czy może doda również ruch w dół i skończy się na tym że głowa skoczka poleci na maksa w dół🤷‍♂️ dodatkowo niestały input lag + odcięcia sterowania sprawiały że ±3 z 7 skoków wyglądały tak że skoczek po wybiciu ruszał się na maksa w górę i tak na chwilę zastygał. Moje wyniki(skakałem bez gibbona): 🇫🇮FIN K105 115.50 m (w 30 skokach) 🇦🇺AUS K240 289.60 (70 skoków) 🇸🇮SLO K250 279.69 (50 skoków). Od liczby skoków wypadało by oczywiście odjąć te z zamrożeniem przy wybiciu, czyli ± 65 skoków. Z racji że przygodę z DSJ2 Mobile zacząłem od męczarni na 2 uszkodzonych telefonach z czego jednym właśnie na akcelerometrze, dodam że da się polecieć i na takim sprzęcie pewnie w okolicach 294 na 🇦🇺AUS K240, tylko poziom frustracji po drodze, i liczba prób do tego potrzebna jest przeogromna. Dlatego powtórzę - nie polecam grać na takich sprzętach, tylko zrazicie się do DSJ2 Mobile a wyniki będą nieadekwatne do posiadanego skilla, którego za bardzo w takich warunkach nie poprawicie🤷‍♂️
Odpowiedz
🔥Skoki news» 🇫🇮FIN 117,38 m🥈📱 Jakub Bastek «» 🇧🇾BLR 268,11 m🥈📱 DARIUSZ KLIMEK «»