ładowanie
dsj2pl
🇵🇱🇬🇧

Forum: Pomysły na turnieje

1.0
Na podstawie niedoszłego turnieju Darka. Może turniej z konkursami godzinnymi? Byłaby jakaś namiastka trybu online, no i może byłoby co robić w niedzielę wieczór. 😆
1.0
Mi cały czas siedzi w głowie koncept konkursów wieloskoczniowych, gdzie w jednym czasie grane byłoby więcej niż jedna skocznia i liczyłby się wynik łączny po jednym skoku z każdej. Idealnymi zawodami do zorganizowania w tej formule byłyby MŚ w lotach - 4 mamuty, skaczemy wszystkie równolegle i sumujemy odległości z najdalszych skoków z każdego. Tak testowalibyśmy nie tylko skill na danej skoczni, ale też uniwersalność, umiejętność przestawiania się ze skoczni na skocznię, i też taktykę - ile czasu poświęcić na daną skocznię, którą skocznię można trochę odpuścić, żeby zyskać na innej itp. Moim pewnie nigdy nie spełnionym celem jest też zrobienie zlotu i zagranie zawodów w mobilce live😃
0.0
@jcoob, teoretycznie taki turniej jest możliwy, bo może być wiele konkursów jednocześnie z 1 serią. Jedynie zamiast sumowania odległości, suma punktów z klasyfikacji każdego konkursu. Co do turnieju w realu, lepiej nie, bo jeszcze wyjdą nasze czity. A tak serio, to chyba spora część nas z łódzkiego, można by się kiedyś zgadać w jakiejś knajpie np. w Łodzi.
0.0
Ja planowałem po sezonie, otworzyc turniej "sezon ogorkowy" do ± poczatku letniego GP naraz na każdej skoczni(32 konkursy po 1 skoku). Tylko nie wiem czy z racji że na każdej skoczni trwałby konkurs, a każdy skok może być tylko w 1 turnieju, to czy ta inicjatywa nie zablokowałaby możliwości tworzenia innych turniejów🤷‍♂️ @Jcoob, z takim zlotem widzę oprócz logistycznych problemów(wielu ma dzieci, część zagranicą, itp) dochodzi kwestia sprzętu. Sam inputlag jest mega różny na różnych tel. Ja po zmianie tel, robiąc wszystko identycznie jak na starym tel, wogóle nie robiłem gibbona(na starym tel musiałem go zrobić przed wciśnięciem wybicia, na nowym tel bez opóźnienia żyroskopu już równo z wybiciem lub po. Wiec ruch jaki mialem wyuczony i robiłem go, nie był uwzględniany w skoku bo był o ±1.2 sekundy za szybko zrobiony i to było mega frustrujące). Więc ustawienie 1 sprzętu na którym by się grało będzie dość trudne, i faworyzujące osoby skaczące na codzień na sprzęcie z podobnym opóźnieniem co w turnieju live. A przestawienie sie to nie kwestia godzin a tygodni. Oprócz mnie Arek tu jest dobrym przykładem, bo mega frustrowało go skakanie na nowym tel i ciągle "coś było nie tak", i finalnie nie ma go dziś z Nami zapewne również przez frustrację że ruszyło się dobrze tel, a efekt jakiś dziwny🤷‍♂️
0.0
@jcoob, w sumie dodanie opcji klasyfikacji po TL nie powinno być problemem. Jedynie wyświetlanie musiałoby raczej zostać, czyli każdy konkurs osobno. Jakbyś jednak miał ochotę to zorganizować, daj znać. @Darek, fakt, przyzwyczajenie robi swoje. Próbowałem kiedyś pograć na lepszym sprzęcie, to padaka była. Jedynie powtarzalność wybić miałem świetną, jakby mi tel. pomagał czy bardziej wybaczał błędy. Lepiej chyba w realu pograć na kompie, ew. jak przystało na spotkania w tych czasach, każdy w swoim telefonie. 🤣 Tak czy inaczej, najważniejszy imo byłby zlot, a turniej to bardziej na luzie dla funu. czy ta inicjatywa nie zablokowałaby możliwości tworzenia innych turniejów Mogłoby tak być niestety. 😕
0.0
@Dawid, pewnie że mam ochotę😀 można by na koniec sezonu zrobić MŚ w lotach w takim formacie, ewentualnie poczekać do lata, gdzie testujemy innowacyjne rozwiązania. Co do zlotu i zawodów live, to każdy by skakał na swoim sprzęcie. Scenariusz byłby taki: losujemy skocznię, dajemy sobie czas na skakanie (z 30-40 min, w tym szukanie wiatrów i wszystkie inne czynności poboczne), i jak czas upłynie to robimy podsumowanie. Myślę że z 4 skocznie jedna po drugiej dałoby radę rozegrać. Ewentualnie (i być może to byłoby lepsze rozwiązanie, bo byłaby możliwość treningu i tym samym mogłyby wejść lepsze wyniki) przed złotem ustalamy skocznie, a na miejscu tylko wymyślamy kod zawodnika😀
Odpowiedz
🔥Skoki news» 🇫🇮FIN 117,38 m🥈📱 Jakub Bastek «» 🇧🇾BLR 268,11 m🥈📱 DARIUSZ KLIMEK «»