ładowanie
dsj2pl
🇵🇱🇬🇧

Forum: Sezon zimowy 2023/24

Możesz użyć znaku gwiazdki (*), by zastąpić część słowa. Np. „skok*” wyszuka wszystkie posty ze słowami: skok, skoki, skoków itp.
Strona:
2.0
Z racji nieuchronnie zbliżającej się zimy, najwyższa pora rozpocząć rozkminę co do tego, jak będzie wyglądała 3. edycja Zimowego PŚ DSJ Mobile. Wspomniałem już o tym w dyskusji ogólnej, że pasowałoby pierwszy konkurs rozpocząć 27 listopada, a ostatni zakończyć 24 marca, czyli wyszłoby 16 tygodni konkursowych. Ciekawą opcją, która przyszła mi do głowy, byłoby rozegranie Mistrzostw Świata w Lotach, które nie wchodziłyby do rankingu PŚ, a stanowiłyby oddzielny, jednoturniejowy cykl. Zasady takich mistrzostw to: losujemy 4 mamuty, skaczemy na nich przez tydzień i sumujemy po jednym najdalszym skoku z każdej skoczni. Oczywiście w pierwszej kolejności temat to zbadania przez @Dawid pod względem możliwości technicznych i czasochłonności, stąd na razie niech to pozostanie w sferach luźnych propozycji, ale sami przyznacie, że to byłby ciekawy i nowatorski konkurs😀 Cała zima byłaby rozgrywana stylem dowolnym, w myśl wcześniejszych ustaleń, że lato gramy klasykiem, a zimą freestyle😉 Rotacja maluch-średniak-mamut sprawdziła się latem, więc kontynuowałbym to podejście, priorytetyzując skocznie, na których najdawniej były grane konkursy. W kwestii organizacyjnej, tak jak podczas LGP deklaruję chęć i możliwość ogarniania cyklu od strony organizacyjnej - losowanie skoczni, dodawanie konkursów itd. Jak to widzicie? Gotowi na 4 miesiące grania? Nieco niepokoi mały ruch na stronie w sezonie ogórkowym, mam nadzieję, że zajawka niepotracona, jeżeli zamierzacie wrócić na skocznię na zimę, to jest dobry moment, żeby rozpocząć treningi😃
1.0
W końcu niespodziewanie ogarnąłem, dlaczego na głównej nie było komentów z turniejów ani świeżych tematów. 😮 Pomysł na MŚ w lotach na pewno fajny. Co prawda miało być tak, że w danym momencie turniej może mieć aktywny tylko 1 konkurs, ale w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby było ich wiele. Gorzej ze zbiorczym wyświetlaniem tego, bo każdy konkurs ma osobną podstronę i raczej musi tak zostać, po prostu będzie standardowa generalka na koniec. Z braniem pod uwagę tylko 1 serii też nie powinno być problemu. 👍 deklaruję chęć i możliwość ogarniania cyklu 💙 Muszę w końcu dodać moje ogórkowe wypociny z 🇦🇺AUS, chyba tam nawet PBC było.
1.0
No i super że zaczyna się sezon , fakt słabo aktywnie bylem w czasie ogórkowym ale na turniej czekam i postaram się być aktywny. Pomysł na MS w lotach super jestem za .
0.0
No i Git, @Jcoob, dobrze ogarnia turnieje💪 Btw. może za wcześnie, ale gratuluje @Jcoob, kolejnego wygranego cyklu. @Dawid, piękna walka, 2 miejsce w generalce też super i w pełni zasłużone😉
0.0
@Darek, nakładanie presji psychologicznej jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, nice move😎 Znacie jakąś stronkę typu randomresult.com, gdzie elementom do losowania można by było nadawać wagi?
0.0
To co, startujemy od poniedziałku? Czy jeszcze tydzień na trening se dajemy?
0.0
@jcoob, dziś lub jutro wjeżdżają nowe funkcjonalności, imo spokojnie można nawet od niedzieli wieczór. Widać już więcej wejść na stronę, start sezonu w skokach to chyba dobry moment. No i trening w boju najlepszy. 😆
0.0
@Dawid, no i ekstra😀 oczywiście z racji tego, że większość treningów w sezonie ogórkowym była na średniakach i mamutach, to zaczniemy od malucha😁 ogarnę jakieś losowanie, pytałem o te wagi, bo miałem pomysł, żeby do każdej skoczni w losowaniu przypisać wagę w postaci dni od ostatniego konkursu, dzięki czemu zwiększalibyśmy szanse grania na dawno niegranych obiektach, przy jednoczesnym zachowaniu szans dla każdej skoczni. Nie znalazłem jednak narzędzia, które by spełniało ten wymóg, więc chyba zostaniemy przy sprawdzonym randomresult, wykluczymy tylko skocznie grane latem😀
0.0
Tak wygląda statystyka „dawności” grania na poszczególnych maluchach. Na pierwszy ogień wylosujemy spośród trzech najstarszych. https://www.randomresult.com/ticket.php?t=3551443BJU3M4YMAW Btw. zignorujcie tę czarną flagę przy 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿ENG, Excel nie wiedzieć czemu ma jakiś problem z emoji flagi Anglii😆
0.0
zwiększalibyśmy szanse grania na dawno niegranych obiektach @jcoob, to może im dawniejsza skocznia, tym więcej razy na liście. 😀 Można już działać, tylko po dodaniu turnieju zaraz jest formularz dodawania konkursu. Chyba jednak nie trzeba od razu uzupełniać skoczni, można później zedytować. Ta flaga Anglii z jakiegoś powodu należy do bardziej zaawansowanych emotek, czego niektóre programy nie ogarniają.
Strona:
Odpowiedz
🔥Skoki news» 🇱🇹LIT 167,57 m🥈📱 Dawid Glinka «» 🇱🇹LIT 167,18 m🥉📱 DARIUSZ KLIMEK «» 🇫🇮FIN 118,02 m🥇📱 Dawid Glinka «»