ładowanie
dsj2pl
🇵🇱🇬🇧

Forum: 🛠️Rozwój strony

Możesz użyć znaku gwiazdki (*), by zastąpić część słowa. Np. „skok*” wyszuka wszystkie posty ze słowami: skok, skoki, skoków itp.
0.0
@Dariusz_Klimek, a, czyli to patcha dotyczyło, no w sumie o to pytałem. 😅 Czyli patch nie zabezpiecza przed tym starym, pierwszym edytorem stałego wiatru (w sumie nie miałoby to zbytnio sensu, stały wiatr wygląda wystarczająco podejrzanie) ani zapewne przed tym najnowszym edytorem, który co prawda umożliwia zmianę siły wiatru w trakcie, ale też wygląda to nienaturalnie bez zmian kierunku itp. Chyba w końcu zaczynam rozumieć te pacze i edytory. 😅 Dzięki za opis, podlinkowałem Twój komentarz w dziale. 👍 Doszły 2 nowości na stronie: – szukajka na forum (nie działa dobrze linkowanie do konkretnego komentarza w wątku, kieruje zawsze na ostatnią stronę – kiedyś poprawię), – edycja moderatorska skoków (można przypisywać skoki do profili, poprawiać nazwę zawodnika, uzupełniać dane lub zatwierdzać ich poprawność dla powtórek z PC, a także zatwierdzać klasyka – domyślnie teraz każdy klasyk leci do sprawdzenia (migające niebieskie tło); wszystkie ostatnie klasyki są do sprawdzenia i można przetestować, nie można tylko zatwierdzać własnych, musi to zrobić inny moderator – Darek spróbuj testowo ze swoimi, jak nie zadziała, to dobrze 😆).
0.0
@Dawid, chyba jest jakiś problem z rankingiem skoków klasykiem, bo widzę, że moje ostatnie wyniki nie pojawiają się na liście.
0.0
@konradpindur, odpowiedź jest w poście wyżej. 👍
0.0
@Dawid, okej, nie doczytałem😃
0.0
@Dawid, bardzo fajnie :) Konrada skok zatwierdziłem, mojego skoku nie mogę zatwierdzić - czyli wszystko sii. W sumie to pacz przed tym nowym i starym edytorem nie musi zabezpieczać z jednego prostego powodu - jeśli skoczymy xxx.xx m przy witrze a.b m/s to odtworzenie replaya tak żeby odległość się zgadzała(z tą wyświetlaną na stronie replaya) jest możliwe tylko przy włączonym edytorze i ustawionym wietrze a.b m/s. Przeważnie wiatr który gra podstawi w taki replay jest o tyle słabszy że skoczek wyglebi - bo wcisneliśmy w skoku lądowanie nad np. 300.03m, i w repie gra nie każe skoczkowi lądować aż nie dolecimy do 300.03m. więc przy braku wiatru by tam dolecieć jest gleba(i analogicznie w 2 stronę, można wylądować z baardzo wysoka). No ale jeśli uruchomi się repa z wiatrem a.b m/s to można go sobie odtwarzać do woli, co by analizować czy coś. Z tego samego powodu taka manualna zmiana wiatru jak w tym nowym edytorze, niemal uniemożliwia odtworzenie replaya 1:1. Trzeba by trafiać idealnie ze zmianami wiatru, inaczej osiągnięta odległość będzie inna, niż jest zapisana na karcie replaya. Czasem o cm, czasem o metry. btw. Edytoru można użyć w repach skoków uskoczonych normalnie, w sensie sprawdzić sobie ile więcej by się skoczyło z lepszym wiatrem(oczywiście replaya to nie psuje). Tylko to nie jest w 100% miarodajne - jeśli aktywowaliśmy edytor po wybiciu w repie, to trzeba pamiętać że kontry i ogółem cały docisk był robiony na innym wietrze i podstawiony wiatr może nas wybijać z pozycji optymalnej, choć w orginale wszystko z dociskiem jest sii. No i oczywiście aktywacja edytora od początku repa wpłynie też minimalnie na punkt wybicia i prędkość najazdową. Tylko niestety nie można np. zmniejszyć wiatru na rozbiegu i od wybicia wyłączyć edytor - jeśli dobrze pamiętam gra do obliczania wiatru w cyklu x, uwzględnia w obliczeniach wiatr z cyklu x-1(chyba dzięki temu działa ustawianie wiatru z repa). Więc jeśli w trakcie repa aktywujemy edytor, to deaktywując go wiatr się skaszani kompletnie. btw 2. jeśli ustawi się mega mocny wiatr w plecy, powyżej jakiejś wartości której nie pamiętam, to leci się dalej niż z wiatrem pod narty(tylko lądować trzeba z bardzo niska - bo meeeega cofa po wyproście.
0.0
@Dariusz_Klimek, o, no w sumie w Twoim opisie EW jest, żeby oglądać repy z edytorem. Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie, nigdy tego nie używałem i nie ogarniam. Ciekawe w sumie, jak ten EZW działał. Poprawiłem z powrotem Twoje skoki, prośba jeszcze o sprawdzenie pozostałych migających (ew. @jcoob), zwłaszcza Piotrka.
0.0
@Dawid, i do my best👍 Jak Cie najdzie na skakanie na PC polecam jednak 1/2 konkursy chociaż przelatać z edytorem przy wietrze 3.8/4.1 m/s. Powinno to pozwolić wyłapać kilka mikro błędów i zwiększyć choć trochę powtarzalność. Coś jak sposób @Arek, który polecał na początek skakanie na mało zmiennych wiatrach👍
1.0
Zapraszam do opisu najnowszych zmian: https://dsj2.pl/news/31,duza-aktualizacja-serwisu. Tutaj dodam tylko kilka kwestii: – wszystkie skoki Dominika i Adama dostały kategorię „AM”, reszta „bez patcha”; prośba o zgłaszanie ew. nieprawidłowości, – filtr daty nie działa do końca w kilku miejscach: profil (widzicie faktyczne rekordy z danego dnia, ale bez miejsc rankingowych), ranking medalistów (tylko złoto jest wg daty, reszta zawsze aktualna) oraz punktacja; nie wchodząc w szczegóły, są to kwestie wydajnościowe, może kiedyś poprawię, – w pozostałych do zatwierdzenia (pod listą ostatnich) są dodane dawno temu, niesprawdzone rekordy PC Adama K. i moje – swoje sam ogarnę, w miarę możliwości można sprawdzać Adama; zmieniłem też testowo jakiegoś mojego starego klasyka, można zatwierdzić dla sprawdzenia, czy działa (powinien zniknąć z listy).
0.0
@Dawid, elegancko👍 good job, good job💪🔥
1.0
@Dawid, trzeba by ciut poszerzyc pole z odległością w ostatnich skokach. M u mnie zjesdza na dol i tworzy nowa linie🤷‍♂️ w rekordach jest ok👍
Odpowiedz
🔥Skoki news» 🇱🇹LIT 167,57 m🥈📱 Dawid Glinka «» 🇱🇹LIT 167,18 m🥉📱 DARIUSZ KLIMEK «» 🇫🇮FIN 118,02 m🥇📱 Dawid Glinka «»