ładowanie
dsj2pl
🇵🇱🇬🇧

Forum: 🛠️Rozwój strony

0.0
Uff, dostaliśmy małym rykoszetem popularności po rekordzie świata, tak że musiałem nieco się zaszyć i przyspieszyć uzupełnianie strony. 😆 Darek zerknąłbyś fachowym okiem na dział porad, czy wszystko się zgadza? W ogóle umknął mi Twój wpis w ostatnim konkursie (ten z 2 maja), coś było zrypane z kolejnością i naprawiłem przy okazji robienia stronicowania. Faktycznie, tu w jednym miejscu robi się trochę bałagan, forum chodziło mi już po głowie od dawna, ale też nie wiem, czy jest sens przy jednak wciąż niedużej aktywnej społeczności. Może jakieś mini forum bez angażowania zewn. skryptu, te komentarze z zagnieżdżeniem też by mogły pomóc, coś trzeba wymyślić. PM jak najbardziej do zrobienia, ale cały system kont to grubszy temat raczej na długie, jesienne wieczory. 😁 Kompilacje na YT fajna rzecz, tylko właśnie czasochłonna. Czy angażować ludzi z DSJ4 – pytanie, czy będą się realnie interesować dwójką. Może być tak, że będzie trochę więcej wejść, ale bez przełożenia na „życie strony” i nic nam po tym. Wstawianie linków na różnych stronach ma tę zaletę, że podbija stronkę w Googlach i jeśli ktoś szuka czegoś o dwójce, jest większa szansa, że trafi do nas i zagości na dłużej. Co do JK, imo jeśli przedstawienie potencjalnych korzyści i widocznego już zainteresowania tutaj nie wystarczy, to trudno i nic nie zdziałamy. Jak zaczniemy nagle pisać na jego forum, to też może być podejrzane i efekt może być odwrotny od zamierzonego. 😆 Wielkie dzięki za pomysły i chęć pomocy finansowej, jak widać reklamy wjechały i chyba nawet zarobiłem pierwszą złotówkę, tak że biznes się kręci. 😂 A i czary-mary zrobione. 🪄😄 No problem, pobrało się z powtórki. Chyba zrobię jedno od razu widoczne pole na nazwę zawodnika, i tak przecież każdy wrzuca głównie swoje repy. @Jakub, odważnie na tej 🇷🇺RUS K200, o to chodzi. 💪 Gratki za przełamanie mamuta, też bym chciał 229. 🙂 @Arek, elegancka seria i forma, na luzie po sezonie. Zwłaszcza 🇳🇱NED K100 fajne. 🤩
0.0
@Dawid, Właśnie widziałem że tamten wpis z turnieju nie wskoczył jako ostatni tylko przed Twoim, myślałem że zalokowałeś swój jako podsumowujący i tak ma być xD Co do działu porady, to napiszę później osobny komentarz bo np. przydały by się tam informacje o niepełnym telemarku, no i musze go całego przeczytać na spokojnie 🙂 Co do forum, no też jestem właśnie zdania że bardziej pseudo forum niż forum jest Nam potrzebne, przynajmniej narazie. Np. właśnie moje sugestie do działu porady, gdyby tam była osobna sekcja komentarzy tu by nie zaśmiecały. Po mojemu takie osobne sekcje dla podstron + może stworzenie działu "sugestie" czysto komentowego + zagnieżdzanie by wystarczyło na ten moment ? W kwestii kont i ogółem wszelkich zmian - w pełni zrozumiałe że wszystko wymaga czasu, więc na spokojnie, "bedzie to bedzie" 👌 Co do kompilacji, jeśli Ty lub ktokolwiek lepiej zaznajomiony z tematem byłby w stanie zrobić jakieś standardowe intro, z adresem/reklamą strony było by to bardzo pomocne. Jak ja to zrobiłem w moich skokach turniejowych widziałeś - trochę żal.pl . Myślałem nad zrobieniem w paincie jotpega z "D", kolejnego z "DS" itd, i później wstawienie ich przed filmikiem żeby wyglądało na animację. No ale na pewno da się to zrobić duużo sprytniej i lepiej, i przeciętny grafik zapewne zrobi coś dużo bardziej przyjaznego dla oka odbiorcy w moment. Jakbym coś takiego dostał to bym mógł rekordy wszystkie zgrać tak jak na moich kompilacjach, poprzycinać i wstawić z przodu wspomniane intro - było by wtedy w miarę profesjonalnie 🙂 No a z tym podbijaniem stronki w google masz rację - warto i o to zadbać 👌 I wydaje mi się że nawet takie chwilowe wejścia osób z DSJ4, nawet jakby nic do strony nie wnieśli, to właśnie dzięki ich wejściom algorytm google mógłby być bardziej życzliwy dla dsj2.pl 🙂 Co do JK może i masz rację, tu wszystkiego można się spodziewać 🤣 Thx za czary mary 👍 No się z Michałem umówiłem że ma kasować po sobie nazwę + zupełnie zapomniałem że na początku turnieju skakaliśmy z kodem, więc troszkę mnie zaskoczyło Darek Klimek CU na liście ostatnio dodanych skoków, w sumie "darek shorti n.a." to moje kolejne alter ego, to tu też możesz zrobić czary mary 😂
0.0
@Dawid, Dział "Historia Gry". Przeszedłeś z wersji 1.0 do 2.0. A była jeszcze 1.5 Deluxe Ski Jump 2.1p -37 skocznie i zmieniona belka na 🇸🇮SLO K250. Deluxe Ski Jump 2.1 -32 skocznie Deluxe Ski Jump 2.0 -32 skocznie Deluxe Ski Jump 1.5 -16 skoczni Deluxe Ski Jump 1.0 - 8 skoczni Nie pamiętam czy w wersjach 1.0 i 1.5 był dostępny tylko język angielski czy może były jeszcze inne, ale język Polski na pewno pojawił się dopiero w wersji 2.0
0.0
@dawid Ciekawostki Po zniszczeniu bazy z rekordami mediamondu wiele wyników nie udało się odzykać jak wiesz. Zaraz po powrocie zrobiłem listę ile osób jest na ilu skoczniach(w- world top 30 / p- polska) : W P 30 Mediamond.fi DSJ 2 10 / 12 MARCIN KASPRZAK: 25 / 29 ROMAN KARWAT: 28 / 30 REMIGIUSZ GORNIAK: 20 / 25 KRZYSZTOF RATAJCZYK: 19 / 28 PAWEL ZEMEK: 18 / 29 ADAM BALDYGA: 17 / 31 DOMINIK MACHOWIAK: 25 / 28 MICHAL STEFANOWICZ: 22 / 14 KRZYSZTOF JASKOLSKI : 32 / 32 KAROL NOWAK: 32 / 32 PIOTR BUDREWICZ: 23 / 23 DARIUSZ BIALORUDZKI: 30 / 32 DARIUSZ KLIMEK: 19 / 30 RADEK REJEWSKI: 23 / 24 RYSZARD CHOLEWA: 8 / 14 BOGUSLAW CHOLEWA: 13 / 22 GRZEGORZ GLUZA: 13 / 27 ARTUR SZYBA: 0 / 0 ADAM PISKORZ: 0 / 0 MARCIN BARWIKOWSKI: 26 / 0 MATEJ JEZNIK: 24 / 0 MARKO JEZNIK: 24 / 0 HELGE BRATLAND: 22 / 0 IVAN BRANDETT: 24 / 0 OYSTEIN MOEN: 25 / 0 MICHAEL GREBER: 18 / 0 DAVID WINTERSBERGER: Nie wiem, chcesz to to dodaj - ma to dość spore znaczenie jak ktoś sprawdzi na media "cup scores" w sumie. Ale też mały haczyk - jeśli ktoś od wtedy wskoczył na miejsce zajmowane przez ghousty(wpisy dopisane ręcznie do bazy przez Jussiego a tylko On wie - czyli nikt nie wie które to) to wynik tej osoby nie spadał o jedno miejsce w dół tylko znikał. Więc Możliwe że skacząc jako 10th anniversary, później jako ja + Dominik i AdikAB wymazaliśmy część z tych wyników i liczby mogą się nie zgadzać
0.0
@Dawid, Jeśli chcesz tą informację z potrzedniego komenta - daj znać to przelecę mediamond i podam dokładne na dziś liczby :) Dobra, dział porady. Zacznę od edytoru wiatru bo tu jest pokaszanione i daje to w osobny komentarz bo postaram się wyczerpać temat a jest dość obfity. Co uznasz za przydatne wykorzystaj :) : 1. edytor stałego wiatru: Działa na wersji 2.0/2.1/2.1p bez problem. Pierwszy takie edytor powstał zaraz po wyjściu gry. Dziś dostępną wersję tworzy Mateusz Walendziuk i tu pytanie czy ten edytor w download masz odemnie? A nie, wow masz ten oryginalny 1 :O później był rozbudowany, mniejsza. Ten najnowszy Mateusz konsultował się ze mną i wprowadził poprawki do standardowej wersji. np. możliwość ustalenia wartości o którą chcemy móc zmienić wiatr bez alt tabowania, (ale tylko wartość nie kierunek) więc zrobił się z tego taki nie do końca edytor stałego wiatru :D Podeślę jak znajdę. Dobra wracając do tematu. Powtórkę ze zbyt długo trwającego skoku da się zapisać, przy odtworzeniu jednak skoczek przeważnie nie ruszy z belki do czerwonego światła. Mega rzedko ruszy ale sie nie wybije. Powtórki "nie za długie" da się zapisać i odtworzyć - ale przy ich odtworzeniu gra tylko na początku wstawi wartość wiatru przy jakiej skakaliśmy, później zacznie sama wyliczać wiatr przez co wybijemy się w niej w innym miejscu/w locie przegniemy się w dół bo w repie jest kontra wiatru np. 4.5 i jest za mocna na wiatr 2.0 jeśli taki nam gra wylosuje. Ale można te repy normalnie odtworzyć jeśli mamy podczas otwarzania włączony edytor i ustawioną tą samą wartość wiatru co podczas skoku(z inną też pójdzie normalnie - ale z racji innego wiatru odległość będzie inna, kontry mogą być nie trafione, może być upadek jeśli damy mniejszy wiatr bo skoczek zacznie lądowanie np na 290 metrze jak w oryginale - dokłądniej po takim czasie od wybicia jak w oryginale, a przez mniejszy wiatr tam nie doleci i wyglebi) I ogółem - do zwykłych repów, skoczonych bez edytora - można podkładać wiatr edytorem stałego wiatru (od dowolnego momentu) ale ma to sens tylko jeśli zacznie się już po wybiciu bo jak wiadomo da to inną prędkość na rozbiegu (a gra nie pamięta miejsca wybicia tylko czas między kliknięciem do początku zjazdu i wybiciem - inna prędkość więc i miejsce będzie inne bo w określonym czasie będziemy gdzie indziej, choć przeważnie minimalnie) Nieraz tak z Dominikiem sprawdzaliśmy jak fajnie wiało na począku i przestało w naszych skokach bez edytora. Odpalaliśmy rep, dochodziliśmy do momentu w któym wiatr przestawał wiać, wtedy alt+tab i włączenie edytora->powrót do gry i play(nie można wtedy dawać wstecz ani o klatke bo...tu niestety nie pamiętam, coś się kaszani). Ale jest to czysto teoretyczne bo 1 że lądowanie jest też zależne od czasu nie odległości więc jeśli dało by nam to np + 4 metry, to skok po prostu będzie wylądowany z wysoka. No i kontry w oryginale są też dociśnięte pod inny wiatr więc mogą być za słabe i skoczek straci pozycję co przekłamie odległość. Ale +- przy małych zmianach daje to jakiś obraz sytuacji. 2. Edytor zmiennego wiatru. To właśnie ten edytor wykorzystywał wspomnianą lukę w wersji 2.0(masz misclick i dałeś 2.01 w tekście) i były 2 sposoby dające "pewność" że ten edytor (będę pisał EZW) nie był użyty. a) patch - mogę Ci go podesłać jak chcesz, zabezpiecza grę przed EZW. Jednak wielu prosów nie chciało z niego korzystać bo nie wiadomo co on tak naprawdę robił z grą i pojawiły się opinie że np. usuwa z gry mniej zmienne wiatry, etc - wszystko w tym temacie to domysły i nie wiadomo ocb tak naprawdę. Na stronie Bolasa(czyli dsj.republika.com dziś dostępnej tylko w web archives, dam link później) powstał osobny dział z rekordami z tym patchem. Repley ze spaczowanej gry nie otworzy się na wersji nie spaczowanej. b)wspomniane skakanie ze śniegiem, bo jak napisałeś śnieg wszedł dopiero w wersji 2.1 na której ten edytor nie działał. I takie turnieje były, ale mniej popularne bo szukanie fajnego wiatru + śniegu wydłuża dość znacznie cały proces. Co do działania EZW - to lepiej żeby Domin się wypowiedział bo z obecnie aktywnych graczy tylko On na nim skakał. Ale na pewno umożliwiał wczytanie do edytora pliku replay z dowolnego skoku, następnie wczytanie tego wiatru do gry - i tak w każdym skoku(ale to z gwiazdką) mieliśmy wiatr wzięty np. z rekordu świata, lub też naszego repa z najlepszym wiatrem który za 1 razem skaszaniliśmy. Z gwiazdką dlatego że wiatr jest zależny też od wybicia - więc tylko trafiając w próg otrzymywaliśmy w locie ten sam wiatr co we wczytanym replayu. W przeciwnym razie identyczność wiatru kończyła się w momencie wybicia i gra wyliczała nowy wiater. Co najważniejsze - replaye skoków z podstawionym wiatrem zapisywały się normalnie, i dało się je odtworzyć bez włączonego edytora. Dlatego patche,śniegi, itp. Ale ogółem skończyło to scenę bo nikt nie wierzył w niczyje wyniki. Nie wiemy kiedy dokładnie edytor powstał więc i wyniki sprzed jego upublicznienia zaczęły być podejrzane bo "a może ten ch... miał EZW pół roku wcześniej niż się o nim dowiedzieliśmy i stąd jego świetne wyniki ostatnio? itp" Z tego co Dominik mówił można było też stworzyć w tym edytorze zmienny wiatr samemu, w sensie nie brać go z repa - ale nie mam pojęcia na jakich zasadach. Wiem że chyba z maksymalnym wiatrem do 5.5 albo 6.0 m/s. Chyba jeszcze jakieś funkcje tam były Link do strony Bolasa (taki odpowiednik Twojej strony bo były tam repy i top10(choć tylko skoczni biorąc pod uwagę np pozostałe skoki rekordzisty, i ogółem - 10 najdłuższych skoków na skoczni bez podziału na skoczków - o), ale nie każdy z czołówki swoje skoki tam wysyłał) https://web.archive.org/web/20140415113655/http://www.dsj.republika.pl/dsj.html Też trzeba pamiętać że to nie do końca pełny zrzut.
0.0
A jeszcze był edytor grawitacji (ten edytor Mateusza też ma taką opcję choć w innej formie niż kiedyś, gdzie wpisywało się wartość konkretną a teraz chyba można podbić i obniżyć zaczynając od standardowej wartości). Ten edytor też psuł repy, ale był z nim fajny patent. Można było sprawić że skoczek w locie zaczynał kręcić kółka jedną ręką przez cały lot. To rozwinięcie bugu który występuje na PC naturalnie, ale w dużo mniejszej formie, bo baaardzo rzadko, ale zdarza się że skoczek dość mocno "machnie ręką" - ale to 1 raz nie cały rep jak po użyciu edytora.
0.0
To w sumie do Dawida komentarz, ale też inni mogą tu znaleść jakieś info przydatne dla siebie (szczególnie w "lot" i w "Odpowiedni wiatr" :) Dział porady. Start : ok Wybicie : ok, dodałbym żeby choć chwile trzymać palce na tel, nie pamiętam czy to 15 czy ile dokładnie klatek ale gra przetwarza tą informację czy przyciski są wciśnięte czy nie właśnie przez +- 15 klatek. To już pytanie do Andrzeja M. On to wie na pewno. Lot : dodałbym screenshoty 2 pozycji "optymalnych"/"nośnych" z klatą z przodu/dołu i z klatą u góry. I informację o "lifcie" czyli fazie lotu która nie występuje na wszystkich skoczniach, nie wystąpi też jeśli złożyliśmy się w 1 fazie skoku za szybko lub za późno(choć są skocznie gdzie mamy minimum 2 okienka złożenia które umożliwią lift). A czym jest tzw. lift? lecimy sobie już sporo metrów i nagle zaczynamy zyskiwać sporo wysokości. Lift przeważnie nie zacznie się jeśli nie jesteśmy w pozycji z "klatą z przodu" - przeważnie znaczy tu raczej "nigdy w takiej formie jak powinien". Jak już się go zacznie każde wybicie do pozycji "z klatą u góry" zmniejsza moc podniesienia lub jeśli wybicie jest za długie(za długie nie znaczy żę długie, momencik wystarczy) to całkowicie kończy lift. Warto dodać też info że np. na części skoczni w końcowych fazach lotu, jeśli przejdziemy z pozycji "z klatą u góry" na "z klatą u dołu" to minimalnie zwiększy nam prędkość opadania. Choć nie wiem czy to nie powinno być w "jak skakać daleko". Można też dodać info o tym że dużo osób z czołówki zostawia palce na tel po wybiciu żeby zwiększyć stabilność tel. Lądowanie : technicznie rzecz ujmując jest niepełny opis lądowania telemarkiem. W zamiarze Jussiego do telemarku miały być potrzebne 2 kliknięcia w krótkim odstępie czasu, tak też ląduje CPU. Gracze mający dobry timming od kliknięcia do kliknięcia mieli być nagradzani lepszymi notami, ale wiele osób które to testowały doszły do wniosku że lepsze oceny dostają po 1 kliknięciu z dobrej wysokości. W praktyce wyszło tak że jest to przydatne tylko na niektórych skoczniach przy bardzo dalekich skokach - np. na 🇮🇹ITA K230 powyżej 252.5m, 🇦🇺AUS K240 powyżej 298.5/299m gdzie lądowanie tele "na jedno kliknięcie" daje 99.9% szansy na upadek. Ale np. takie 252.5 da się wylądować dość "szerokim" niepełnym telemarkiem. Nawet moje 254.68 m z mobilki jest wylądowane właśnie tą techniką, i choć telemark jest minimalnie "szeroki" to pozwoliło to i tak dostać dużo wyższe noty niż przy lądowaniu na 2 nogi. Na 1 kliknięcie nie ma opcji że bym to ustał. To właśnie główna zaleta niepełnych telemarków - prawdopodobieństwo uniknięcia upadku jest bliższe lądowaniu na 2 nogi niż lądowaniu 1 kliknięciem. Odpowiedni wiatr : wypadało by dodać że są skocznie jak 🇳🇴NOR K90, 🇰🇿KZK K85, 🇰🇷KOR K150 i reszty teraz nie pamiętam. Gdzie początkowy wiatr lepiej jeśli jest wysoki. Powrzechnie uznawano że przy nie przy każdej wartości da się trafić w próg, bo skoczek potrafi się z niego ześliznąć i tego nikomu nie udało się zniwelować(choć nikt na serio nie próbował, no i tak było przynajmniej na PC). Też to że na takim 🇳🇴NOR K90 jak się da najlepiej zaczynać z nawet i 5.4 nie znaczy że niższe wartości nie działają - bo działają, ale średnia wiatru nie może być powyżej 3 a na niektórych skoczniach i sporo niższa żeby skoczek nie ześliznął się z progu. Ogółem jest tak że skacząc z edytorem wiatru na niektórych skoczniach są skacząc z x.x leci się xxx metrów, z x.x+1 skacze się xxx-3 metry, a z x.x+2 już znowu leci się xxx albo i xxx+1. Chore ale tak jest. Można dodać też jak ja to nazywam "zaawansowane szukanie wiatru". Czyli regóły obracania mega zmiennych wiatrów(i w sumie ogółem wiatrów). Czyli że jeśli chcemy mega zmienny huragan, zaczniemy puchar a gra daje nam piękne 3.8 które skacze po 0.3/0.5 ale jest w plecy, to zamiast się zniechęcać można obniżyć jego wartość. Przeciętne wiatry do wartości +- 1, wariaty i przy 4 się obrócą, ale te umiarkowane wariaty do 1.8 np. I robi się to z tego powodu że wiatr chętniej się obraca przy niskich wartościach. Więc nieraz da się w 1 skoku zejść z przykładowego 3.8 na np. 1.4, w 2 skoku wiatr nam się obróci na jakieś 1.2 prawie pod narty a w 3 skoku da nam już piękne 3.8 pod narty. Ale tu też trzeba zaznaczyć że czasem może to trwać i 20 skoków jeśli wiatr uparcie będzie się np tylko obniżał, albo ciągle obracał w małym zakresie. Mimo wszystko - przynajmniej na pc przy mega wariatach i tak warto te 20 skoków poświęcić. Bo później może się trafić 5x 4.5 w locie lub lepiej. Przynajmniej to info że wiatr dużo chętniej zmienia kierunek wiania przy niskich wartościach bym dał. Liczba skoczków : można dodać że puchar drużynowy poleca się w turniejach w których trzeba dać określone kolory skoczka, bo wystarczy 4 nie 16 razy zmienić kolor. Można też dodać info o psychicznym patencie na żółtą koszulke u każdego skoczka - dać 2 skocznie, na 1 upaść na rozbiegu każdym i włala - w 2 turnieju każdy ma żółtą koszulkę xD Sztuczka z wiatrem : można dodać że inaczej zwana wind bugiem - niby proste ale średnie IQ na ziemi nie jest za wysokie. Można też dodać że większość prosów na PC korzytała z patentu z "godzinami na wiatr". Chodzi w tym o to że konkretny "seed" wiatru trafia się zawsze o tej samej "godzinie". Nie chodzi tu niestety jedynie o godzinę - czas musi być dokładnie taki sam z dokładności do bodajże 1/3 sekundy :/ Gra pobiera czas systemowy przy rozpoczęciu konkursu, dokładnie podczas ekranu ładowania konkursu. I jeśli trafimy 2x w ten sam czas. To w obu konkursach w 1 skoku dostaniemy ten sam kąt nachylenia wiatru i tą samą wartość(np. 1.8 prosto pod narty). Dodatkowo wartość zmienności wiatru będzie identyczna(czyli jeśli za 1 razem wiatr był mega zmienny , to za 2 razem też będzie, jeśli był mega spokojny i skakał maks o 0.1 z klatki na klatkę, to tak będzie i za 2 i za 3 razem kiedy trafimy w ten seed. Oczywiście to nie jest tak że wiatry w skokach będą identyczne, bo rozwiną się one zupełnie inaczej. Chodzi jedynie o parametr zmienności i wartość początkową 1 skoku. Gibbon : Można ale nie trzeba dodać że na PC na wielu skoczniach królują niepełne gibbony które mega ciężko powtórzyć na tel - niepełne bo nie schodzi się do końca w dół, takie gibbony przeważnie mają zupełnie inne okienka na poderwanie do góry Czułość : ok Nauka od najlepszych : jak mogłeś mojego kanału nie polecić ? :O LOL, żarcik - ja i tak mam jako prywatne 99% skoków od dawna i kanał często znika. Więc wszystko ok. Trening czyni mistrza : ok, można też polecić trening z edytorem stałego wiatru na pc Spowalniacz : Można dodać że np nowy rekord świata powstał z 98% spowolnieniem. A tak pozatym ok. Edytor wiatru : opisałem wcześniej. Problemy techniczne : Input lag - dodałbym że input lag jest nierególowalny do zera, i z racji że w 1 fazie lotu jest niewiadomo czemu większy, gibbona trzeba zacząć robić wcześniej niż wychodzi z tego co widzimy na ekranie, i co najważniejsze skupić się na timmingu ruchów dół->góra->dół nie czekając na to aż skoczek wykona faktycznie ruch. Dodać jakieś w skrajnych przypadkach? I don't know Mann. problemy z żyroskopem - można też polecić aplikacje jak phyPhox które zamienią dane z czujnika w wykres. Kładąc telefon tak by aparat wystawał poza obrys biurka(które musi być wypoziomowane) jeśli aparat wystaje poza obudowę. Dużo łatwiej go tak zostawić nawet i na 5 min i wtedy przejrzeć wykres - te skoki maksymalne łatwo przegapić bez wykresu i potrafią być co 30 sek a później co 3 min. Ale też nie wiem czy to trzeba dodawać ghosty - wilgotność też ma znaczenie, można zrobić sobie samemu pena do ekranu z patyczka do uszu, owijając watę drucikiem który idzie do miejsca w którym trzymamy patyczek - i żeby to działało wata musi być wilgotna. Więc zapewne np spocone dłonie, itp swoje robią. Zapis : all good Udostępnianie: Można ale nie trzeba dodać informację że w wersji PC nie ma opcji udostępniania repleyów linkiem. Jeśli ktoś chce swój replay udostępnić musi go wrzucić na jakieś fileupload czy inny...a cenzura. czy gdzie indziej lub nagrać na serwisy jak YT :) Dawidzie, wysyłałem Ci kiedyś na @ odnośnik do wywiadu z Krzysztofem Ratajczykiem, niestety nie wiem gdzie go mam. A to też warto by wstawić bo swego czasu był to kocur
0.0
Tu najbardziej zaawansowany w historii edytor stałego wiatru. W sumie to z opcją zmiany wartości wiatru bez alt+tab - ale wciąż z wszystkimi cechami edytorów stałego wiatru patrząc od strony technicznej 👌 https://files.fm/u/kukfnqt8n Przy okazji pozdrawiam Mateusza i zapraszam na jego kanał na YT. Użyjcie kodu "Darek" a dostaniecie 0% zniżki na darmowy edytor wiatru 🙃 https://www.youtube.com/channel/UCysDBqbIV8dxJ5f0xnQRZSw @All - przepraszam że tak zaspamowałem komentarze 🙄
0.0
@Dawid Dobra, chyba czaje ten edytor do wersji 2.01 - chyba chodzi o to że "/" nie można było w starych windowsach do nazwy dodawać więc między 0 i 1 go zabrakło a powinien być :) Można też dodać info o licznych turniejach które były kiedyś rywalizowane, i że cała historia w sumie została wymazana przez to że większość tych stron już nie istnieje. A tylko nieliczne i w niepełnej formie zachowały się w webArchives. Tu linki do tych co znalazłem z Andrzejem : https://web.archive.org/web/20040411005720/http://www.skoki.gdz.pl/rekordy.php Słynne "GDZ" autorstwa Adama "Adika(AB)" Baldygi. Odbywał się tam 2 największy turniej DSJ 2 w historii i zrazem największy w czasach "patcha" wygrany przez Dominika Machowiaka (przy okazji lidera klasyfikacji rekordów strony, niestety omijanego przez wielu ludzi z czołówki) _______________________ https://web.archive.org/web/20040610180915/http://akson.sgh.waw.pl/~rg25700/ Strona Remigiusza "Remasa" Górniaka. O dziwo więcej tu replayów rekordów świata uskoczonych w turnieju na "GDZ" niż na samym "GDZ". Na stronie poradniki, trochę repów "nowych" rekordów świata itp. Oraz poradnik odnośnie wartości początkowych wiatrów najlepszych dla każdej ze skoczni autorstwa Remigiusza. _______________________ https://web.archive.org/web/20040604050702/http://www.dsj-gra.prv.pl/ Strona prowadzona przez Radka "Radziula" Rajewskiego, turnieje, rekordy, etc. By wejść w wyniki turnieju należy kliknąć w "historia". W turnieju 2 miejsce zajął Chicken RAPisT - czyli Ja _______________________ https://web.archive.org/web/20050107143944/http://dsj.airco.com.pl:80/turnieje.html Strona z 1 turniejem który przyciągnął pro graczy nie tylko z Polski. Wiele rekordów świata z okresu 2001/2002 padło właśnie tam, Romek Karwat wygrał konkurs na 🇷🇺RUS K200 skacząc 2x niewyobrażalne 231 metrów. etc - klasyka _______________________ https://web.archive.org/web/20021208181915/http://dsj.airco.com.pl/forum/forum.php To co zostało z forum na DSJ airco. Niestety prawie nic. Najpopularniejsze forum DSJ 2 w historii. Oprócz wielu poradników, ciekawych rozmów Prosów o każdej ze skoczni, organizowane były tam również turnieje, często wyłącznie dla graczy obecnych na top listach mediamondu. Od turniejów wyłącznie klasykiem, przez turnieje na punkty, shorty, turnieje z edytorem wiatrów aż po Nieoficjalne Mistrzostwa Świata w których udział brała czołówka klasyfikacji punktowej mediamondu _______________________ https://web.archive.org/web/20040330175613/http://www.mcall.prv.pl/ Strona Michała "Śmieciarza" Stefanowicza. Rekordy 32+5 oraz w większości niedziałające podstrony z top 20 na każdej skoczni. Przyjmowanie rekordów na tą stronę zakończyło się wraz z wyjściem skurwiałego edytora wiatru. Swoje wyniki prezentowało tu stosunkowo niewiele osób - jednak znajdowali się wśród Nich wszyscy ówcześni rekordziści świata. ______________________ https://web.archive.org/web/20140415113655/http://www.dsj.republika.pl/dsj.html tzw. "republika" "bolas side", etc.Autor : Karol "Bolas" Nowak. Rekordy z patchem, rekordy bez patcha, repleye 10 najdłuższych skoków w historii z każdej skoczni, repleye top 30 z każdej skoczni, turnieje forumowe, etc
0.0
Poradnik odnośnie wiatrów autorstwa Remigiusza Górniaka, zdaniem kilku osób zrobiony bez żadnej głębszej analizy i na podstawie tylko kilku skoków z każdej skoczni, zdaniem innych rzeczowy i przydatny : Oto poradnik dla "początkujących" maniaków DSJ. Znajduje się tu opis wszystkich 32 skoczni z uwzględnieniem optymalnego wiatru NA PROGU potrzebnego do uzyskania noszenia.Na niektórych skoczniach potrzeba wysoki wiatr na progu ze względu na bardzo płaski próg-trzeba maksymalnie zwolnić skoczka by wytracic prędkość i lepiej trafić w próg,na innych z kolei jak najmniejszy wiatr na progu jest najlepszy:p no to zaczynamy: K50-na progu wiatr im mniejszy tym lepszy.Jednak by liczyc na 4,5 w locie(co na tej skoczni jest bardzo wazne) lepiej ustawic 3,3-3,4m/s. Nie wspomnę już o tym ze musi to być bardzo zmienny wiatr-bez tego z 61m nici:) K60-na progu wiatr nie mniejszy niz 3,2 ale nie wiekszy niz 3,5,bardzo poźne wybicie.(zresztą obejrzyjcie replay Michała Stefanowicza-ja nie przepadam za takimi skoczniami-reklamacje jakby co to do niego:) K70-im mniejszy tym lepszy-ogólnie najlepiej 2,8-3,0 K75-patrz wyżej K80-najlepiej ustawic okolo 3,4-3,5 m/s K85-powyżej 4,0m/s(późne wybicie) K90-wymagany jest wiatr na progu powyzej 4 m/s-bez tego nie ma szans na skok powyżej 103-4m K95-najlepiej 2,5-2,8 m/s K100-3,0 m/s K105-2,5-3,0(wysoki gibbon) lub 3,3-3,6(niski gibbon)-oba style dają podobne efekty odległosciowe K110-na tej skoczni TRZEBA miec wiatr na progu poniżej 3 m/s-w zasadzie ideał to ok 2,0-ale kto mając 2,0 na progu bedzie miał takiego farta by miec w locie 4,0?:P-wiec lepiej dać np 2,5m/s K120-dziwna skocznia-można daleko na 2,5m/s ale daleko skoczy się też na 3,6 m/s.(bardzo jej nie lubie:( ) K125-3,0-3,3m/s K130-2,5-3,0 m/s K135-powyżej 4,0 m/s-jak bedzie niski to skoczek "ześlizgnie" się z progu i nici nawet ze 150m K140-tutaj najlepiej miec wiatr na progu w okolicy 3,7 m/s K145-patrz wyzej tyle że 3,9-4,0 m/s K150-powyżej 4,0 m/s K155-coś koło 3,5 m/s K160-optimum na progu to 3,3-3,5 m/s(późne wybicie) K165-2,5-3,0 m/s K170-patrz wyżej K180-3,5-3,9 m/s K185-około 3,1 m/s(na klasyka powyżej 3,7 m/s) K190-optimum to okolice 3,2 m/s(na klasyka lepiej 3,6-3,8) K200-3,0 m/s(na klasyka wyższy-tzn koło 3,5 m/s) K205-patrz wyżej K210-około 3,3 m/s K220-poniżej 3,0 m/s K230-tak jak na K140-tzn okolice 3,7m/s.Lepiej nie ustawiać niskiego wiatru gdyż ciężko ustać takie skoki(prędkość opadania skoczka jest wówczas zbyt duża i to grozi upadkiem-zresztą gleby na 256,5-257 to standard a ustanie takiego skoku to fart) K240-na klasyka 3,4 m/s.Na gibbona raczej okolice 3,8-4,1 m/s K250-3,3-3,6 m/s(na klasyka 3,8-4,0 m/s) A co do samej "techniki" skoków to najlepiej chyba obejrzeć replaye najlepszych skoczków-tam wszystko jest wyłożone bez ściemy:) Jeśli zaś chodzi o zmienność wiatru to należy pamiętać o tym że zmienne wiatry pojawiają sie seriami.Czasami jak jest cały czas stały wiatr lepiej jest włączyc gre jeszcze raz. Remigiusz "Remas" Górniak
Odpowiedz