ładowanie
dsj2pl
🇵🇱🇬🇧

Forum: Trudność skoczni

Strona:
12
0.0
@Dawid, zauważyłem, że na stronie skoczni w informacjach o rekordzie jest kategoria "poziom trudności". Bardzo fajny pomysł, ale zastanawiam się kto by to oceniał? 😀 Gdyby to ode mnie zależało, uszeregowałbym trudność w zakresie 8-10. Według mnie na 10 zasługują UWR-y, które wydają się kompletnie nie do ruszenia. Myślę, że większość UWR-ów to 9, czyli mega trudne do uskoczenia, ale teoretycznie możliwe. Kilka najmniej wyśrubowanych uszeregowałbym jako 8. Zastanawia mnie też UWR Darka na Kanadzie, bo o ile gibbonem można go pobić, tak klasykiem...Dziękuję, postoję 😄 Ciekawi mnie też ocena trudności poszczególnych UWRC 🙂
0.0
@konradpindur, tu chodzi o poziom trudności skoczni, łatwy/średni/trudny, imo da się to w miarę obiektywnie określić. To, co opisujesz, czyli jakby poziom wyśrubowania rekordu, to też ciekawy pomysł, tylko właśnie jak to oceniać. 😄
0.0
Ja bym to widzial tak i zapraszam do dyskutowania 😄 Latwe: 🇫🇮FIN K105, 🇵🇱POL K80, 🇯🇵JPN K210, 🇩🇪GER K120, 🇮🇪IRL K125, 🇮🇹ITA K230, 🇫🇷FRA K160, 🇷🇺RUS K200 Trudne: 🇧🇾BLR K220, 🇺🇸USA K130, 🇱🇻LAT K165, 🇪🇪EST K155, 🇭🇺HUN K180, 🇩🇰DEN K75, 🇱🇹LIT K145 Do srednich cala reszta @Dawid zauwazylem jeszcze jeden bug, w profilu zawodnika nie zaktualizowal mi sie wczorajszy rekord z Litwy. Tzn zrobil sie tak polowicznie, strata do aktualnego 1,33m sie zgadza ale w tabeli widnieje moj poprzedni zalosny PB 😅
0.0
@Arek, spoko podział, ja bym dodał może 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿ENG K50 do łatwych, ew. jeszcze 🇸🇰SVK K110? 🇮🇹ITA K230 zależy, czy bierzemy pod uwagę lądowanie. 😆 A co do rekordu, pewnie dodałeś niezalogowany i nie przypisał się do konta, zaraz poprawię.
0.0
Ja bym cze dodał do łatwych, i swe. Czy Lit jest trudniejsze od chociażby 🇰🇷KOR K150 albo 🇰🇿KZK K85 to nie wiem, 🇨🇦CAN K185 też jest taka troche eazy to play hard to master. 🇮🇸ISL K190 i 🇨🇳CHI K205 tez bym dal do trudnych. I powraca wspominany przez Arka nieraz pojedynek 🇳🇱NED K100 vs 🇧🇪BEL K95. Trudny temat ogolem. Ankieta wymagana i pewnie bedzie sporo roznic. Tez poziom trudnosci sie rozni pewnie miedzy klastkiem i gibbo na danej skoczni🤷‍♂️
0.0
Sklasyfikowanie wszystkich skoczni pod względem trudności jest karkołomne, nawet w takiej trzystopniowej skali. Chyba jedyna rozsądna opcja to ankieta wśród graczy i potem wyciągnięcie średniej, chociaż ja obecnie wrzuciłbym wszystkie jako trudne😆 Podobnie mam z ulubioną skocznią w profilu - w obecnej formie najchętniej wybrałbym „żadna”😆
0.0
@jcoob, to nigdy nie będzie w pełni miarodajne dla każdego, jasne, ale może da się przyjąć jakieś w miarę obiektywne kryterium. Przykładowo liczba zawodników z PB poniżej metra do UWR, albo lepiej np. 1% straty (można sobie tę wartość podejrzeć na liście PB-ów). Myślę, że po tym w miarę widać, która skocznia generalnie sprawia większe problemy, a która mniejsze. Oczywiście, chcąc powtórzyć Twoje wyczyny, zawsze będzie trudno. 😉 Koniec końców to ma być tylko info poglądowe dla urozmaicenia strony skoczni. @Dariusz_Klimek, 🇨🇿CZE K135 łatwe, daj Pan spokój. 😆
0.0
Pod easy to play a hard to master to wlasciwie kazda skocznia sie nadaje wiec nie sadze zeby to bylo dobre kryterium Ja troche bralem pod uwage mozliwosc skocznia daleko bez gibbona, dlatego Korea przecietna a Litwa do trudnych ale tez taki subiektywny fun. Sa skocznie gdzie po prostu lecisz a na progu wybaczaja sporo i te zaliczylem do latwych 😄 Czechy nie sa latwe ale za to bardzo satysfakcjonujace jesli juz wyjdzie odpowiednio wysokie wybicie
0.0
@Arek, Arku a co rozumiesz za "daleko"? widać po nie męczonych skoczniach, że dalej jest zapas i do czego wtedy równamy? Co do wysokoego wybicia - niektórzy mają taka naturalnie technikę, dla Ciebie naturalne było, przez długi okres czasu, odrazu domykanie gibbo. Ogarnąłeś temat i nagle latasz jak Wariat też na małych skoczniach- dla osób z naturalnym wysokim wybiciem sytuacja jest dokładnie odwrotna - a więc ich odczucia co do trudności. Dochodzi też prędkość gibbo - na małych czułościach wykonanie szybkiego gibbo jest trudniejsze niz na dużych, co też zwiększa subiektywność trudności. Też dobrym pytaniem - jeśli Nasze obecne wyniki maja byc odnosnikiem, jest z kiedy te wyniki? Przed konkursem na 🇳🇱NED K100, wyniki wyglądały tam zupełnie inaczej, i niejeden raz pokazaliśmy że wyniki które uznawaliśmy za wybitne przed konkursem, już po konkursie są tylko przeciętne a "punkt odniesienia" przesunął się znacznie. Takie 🇵🇱POL K80 ostatnio było skakane rok temu, skocznie z letniego GP dużo później, a więc i już przy innym poziomie skillu🤷‍♂️ Jeśli mamy patrzeć na PC i klasyk ma być odnośnikiem yo najtrudniejsza skocznia to jpn chyba, ja i remas mamy 238+ klasykiem, na 🇦🇺AUS K240 mamy 299.5+. Dochodzi też kwestia wiatru w rekordzie z każdej skoczni, niektóre przy 4.6, inne przy 4.0/1 - i jak w końcu komuś tam powieje w dobrym skoku to pozamiata. Dla mnie 🇨🇿CZE K135 to top 3 łatwości, moim zdaniem główny problem tam to wybijanie w złym miejscu, jak to ludzie ogarną 155 przestanie być dla Nich problemem. Dla Konrada 🇨🇳CHI K205 i 🇨🇭SUI K170 (tak mi sie wydaje) są łatwe, dla mnie 🇨🇳CHI K205 jest mega trudne - choć tak jak na 🇨🇭SUI K170 istnieja tam przynajmniej 2 parabole pozwalające osiągać identyczne wyniki. Dla mnie jedynym sensownym kryterium jest "długość progu" lub okienko czasowe dające ponad 98 procent siły wibicia - ale to by trzeba gre na czynniki 2 rozkładać żeby to poznać🤷‍♂️ Moim zdaniem wyjdzie Nam bardziej "lista życzeń" niż faktyczne coś wartościowego. Bo też - ktoś ma lepszy refleks, to i krótki próg mu nie straszny - ale może mieć problemy z utrzymaniem pozycji w locie, kto inny lata same igły ale kiepsko z refleksem i już zupełnie inne skocznie stają się łatwe. a PC nauczyło mnie że ponad to co latamy, da się dolecieć na naprawdę wiele sposobów. Wystarczy porównać styl Romka Karwata, braci Jeznik i Remasa - i skocznie łatwe dla Romka bywały trudne dla Remasa, i na odwrót🤷‍♂️
0.0
easy to play a hard to master No to powinno być jakieś motto tej gry. 😄 I pewnie też niestety jedna z głównych przyczyn takiej, a nie innej frekwencji. Nie wiedziałem, że z pozoru niewinny temat wzbudzi takie kontrowersje. 😅 Imo najlepiej jednak patrzeć na twarde dane, jak ogół sobie radzi. No ale może jednak zrezygnuję z tej informacji na stronie skoczni.
Strona:
12
Odpowiedz