ładowanie
dsj2pl
🇵🇱🇬🇧

Forum: Klasyk czy Gibbon 🤔

Strona:
12
0.0
Jako kiedyś się tu napisało - kiedy powstanie forum tematyczne, poświęcimy chwilę żeby ogarnąć czy to gibbon czy nie https://replay.dsj2.com/r/zJ4y0Afqc6sg Dla mnie Gibbo, delikatny, subtelny, seksowny ale gibbo👍 No i ogòłem jak ktoś ma wątpliwości co do swojego/cudzego skoku czy to aby na pewno klasyk. To piszmy w tym wątku. Dla źle wrzuconych skokòw - ewidentnych pomyłek/missclickòw przy wrzucaniu, gdzie gibbon jest wyraźny itp. proponowałbym osobny wątek, albo pisanie na ogòlnym o takich pomyłkach?
0.0
To pewnie sam zainteresowany musialby sie wypowiedziec jaki mial zamiar, mi to wyglada raczej na gibbona tylko zrobionego przez przypadek 😃 stad taki niesmialy wyszedl. A sam skok potezny
0.0
@Dariusz, no dobry temat. 😁 Tak jak Arek pisze, ruch wyszedł przypadkowo, bo 🇦🇺AUS K240 latałem w tamtym czasie klasykiem. Gdybyś mnie nie uświadomił, to bym nawet nie wiedział, że skok „nie spełnia klasycznych norm SOND-u”. 😉 Może gibbonowe przyzwyczajenia albo chęć szybkiego „położenia się”? I tak jak kiedyś pisałem, ja do końca nie mam zdania, czy za gibbona powinien być uznawany tylko zdecydowany, „nienaturalny” wymach, czy jakikolwiek ruch poniżej nart. Z jednej strony, takie coś chyba może się zdarzyć nawet „prawilnemu klasykowcowi”, z drugiej, klasyk to klasyk, układamy się do lotu delikatnie, jak pan Jussi przykazał. Tak że dla ułatwienia przyjąłem, że nie może być właśnie nawet minimalnego ruchu i skok wisi jako nie-klasyk. Mnie w zasadzie rybka, UWRC na 🇦🇺AUS K240 i tak (jeszcze) mam, ale ciekawe, co inni sądzą.
0.0
@Dawid, moim zdaniem gibbon to każdy ruch poniżej linii nart. Patrząc na Twój skok przypomniał mi się były UWR Romana Karwata na Węgrzech. Tam również na pierwszy rzut oka trudno dostrzec gibbona, ale przy puszczeniu skoku w spowolnieniu wyraźnie widać ruch dół/góra. Mimowolne gibbony czasami się zdarzają, kiedy ktoś pragnie płasko wyjść z progu. Stąd nawet najbardziej zatwardziali klasycy miewają fajne gibbony na swoim koncie 😉 Pamiętam, że kiedyś zastanawiałem się czy mój PB na Australii w wersji PC jest gibbonem czy klasykiem. Muszę kiedyś zerknąć na ten skok i rozstrzygnąć tę kwestię, a jak nie dam rady to wyślę go do SOND-u 😃
0.0
Zgodnie z obietnicą przejrzałem mojego Windowsa 95, na którym grałem w dzieciństwie i znalazłem mój PB na Australii. Wydaje mi się, że to jednak gibbon, choć bardzo delikatny. Przez brak narzędzi umożliwiających zgranie skoku nagrałem go telefonem i wrzuciłem na YT. Jakość fatalna, ale może coś da się z tego wywnioskować 😉 https://www.youtube.com/watch?v=HrmT4FlQNSs
0.0
Tutaj wrzucam skok w normalnym tempie podczas wybicia. Dla mnie gibbon, ale czekam na opinie ekspertów 🙂https://www.youtube.com/watch?v=Zwu9vFiS6Oc
0.0
Chyba klasyk, ale slabo widać🤷‍♂️ może jakbyś nagrał bardziej samego skoczka na spowolnieniu?
0.0
Obejrzalem to na spowolnieniu 0,25 i zdecydowanie klasyk
0.0
Korzystając z nowej funkcjonalności, zweryfikowałem ostatnie skoki Piotra na 🇮🇸ISL K190 i 🇱🇻LAT K165 jako gibbon
Strona:
12
Odpowiedz