ładowanie
dsj2pl

Download

DSJ2 Mobile

Gra Deluxe Ski Jump 2 na urządzenia mobilne dostępna jest w oficjalnych dystrybucjach na platformach:

DSJ2 PC

Klasyczna wersja na komputery osobiste to przede wszystkim ostatnie wydanie v2.1 dostępne w dwóch nieco różniących się wariantach. Niestety, gry nie da się już bezpośrednio uruchomić na nowszych systemach operacyjnych (Windows 10, 7 itp.) i do działania potrzebny jest dodatkowo program DOSBox.

Mamy jednak dobrą wiadomość – nie musisz już przejmować się żmudną instalacją, konfiguracją i uruchomieniem DOSBoxa. Program jest już zawarty w poniższych paczkach do pobrania w odpowiednio skonfigurowanej formie. Wystarczy, że po ściągnięciu, rozpakowaniu i otwarciu folderu z grą, przeciągniesz i upuścisz plik Dsj.exe na plik DOSBox.exe – gra powinna się uruchomić. Jeśli masz problemy z działaniem gry, napisz na forum.

Uwaga 1 Tradycyjne odpalanie gry poprzez podwójne kliknięcie bezpośrednio pliku Dsj.exe nie zadziała. Gra musi zostać uruchomiona w sposób, jak opisano powyżej. Jeśli Windows Defender blokuje start, kliknij „Więcej informacji”, a następnie przycisk „Uruchom mimo to”. Uwaga 2 Jeśli gra nie działa płynnie (przyspiesza i zwalnia w losowych momentach), zalecamy użycie spowalniacza, co powinno ustabilizować jej prędkość na wybranym poziomie. Więcej o spowalnianiu gry przeczytasz w poradniku. Uwaga 3 07.01.2023 zmieniliśmy konfigurację plików do pobrania, tak aby gra wyświetlała się w trybie pełnoekranowym w dobrej jakości. Jeśli chcesz przywrócić oryginalne wyświetlanie w trybie 4:3, otwórz plik dosbox.conf i w linii 28 zmień aspect = false na aspect = true, i zapisz plik.
Jeśli chcesz tylko zmienić ustawienia już wcześniej pobranej u nas gry, skopiuj z nowo pobranej paczki plik dosbox.conf i wklej do starego folderu z grą, nadpisując stare ustawienia. Twoje rekordy zostaną zachowane.
DSJ 2.1p full

Pełna wersja z czasopisma Komputer Świat z 5 dodatkowymi, polskimi skoczniami. Więcej informacji o tym wydaniu znajdziesz w ciekawostkach.


DSJ 2.1

Wersja umożliwiająca zarejestrowanie gry na siebie poprzez wykupienie klucza, a także skoki na skoczni Słowenia K250 z belką ustawioną na tradycyjnej, niższej wysokości.
Aby odblokować pełną wersję, wpisz w grze darmowy klucz wydany z okazji 10-lecia gry:

Nazwa: 10TH ANNIVERSARY
Klucz: 099-169-2883

Dodatki dla wersji PC

Edytor wiatru

Najnowszy i najbardziej rozbudowany edytor stałego wiatru i trainer. Zobacz pełny opis programu na forum.


Patch

Patch, nakładka na grę zabezpieczająca przed użyciem edytora zmiennych wiatrów. Wymagana do odtwarzania powtórek skoków z wersji spatchowanej (nie można ich uruchomić bez patcha). Ściągnięty plik wklejamy do folderu z grą i uruchamiamy jak plik Dsj.exe, po czym możemy zamknąć okno DOSBoxa (komenda exit lub Alt+Enter). Potem uruchamiamy już tylko Dsj.exe. UWAGA: uruchomienie patcha powoduje wyzerowanie dotychczasowych rekordów. Zalecamy patchowanie osobnej kopii gry.